Czy jest coś takiego jak bezpieczna ilość alkoholu?

Wyjdźmy z takiego założenia: wszyscy imprezujemy. Jedni mniej, drudzy więcej. Wiadomo. Na imprezach alkohol pojawia się często (bywa też, że gęsto). I tutaj pada fundamentalne pytanie: ile mogę wypić, żeby nie miało to na mnie negatywnego wpływu?

Odpowiedź jest prosta: to zależy.

.

.

.

.

.

No dobra, powiemy Wam. Tak naprawdę nie ma jednego wzoru, według którego można trzymać pion na imprezie. Różni eksperci i różne instytucje same podają inne wskazówki na temat tego ile powinno się wypić. Ogólnie przyjmuje się, żeby nie przesadzać z alkoholem i nie pić więcej niż 2-3 jednostek alkoholu w przypadku kobiet oraz 3-4 jednostek alkoholu w przypadku mężczyzn dziennie przez 5 dni w tygodniu. Na ludzi język, jednostka alkoholu to 10 g czystego alkoholu, czyli małe piwo, pół kieliszka wina albo kieliszek wódki.

.

.

.

.

.

No to już wiecie.

.

.

.

.

.

OK, żarty żartami, ale mówimy tu o ważnych sprawach. Nie jesteśmy waszymi aniołami stróżami, ani zrzędzącymi ciotkami. Wierzymy w to, że każdy ma swój rozum. Każdy decyduje sam za siebie i wie, czy sięgać po alkohol i w jakiej ilości. Każdy zna swoje własne możliwości i musi wiedzieć, kiedy zrobić sobie przerwę lub powiedzieć dość. Trzymajcie pion i wszystko będzie dobrze!