Włącz offline – przeżyj imprezę w realu!

Studia to czas, gdy poznajemy nowych ludzi, zbieramy doświadczenia i przecieramy szlaki. To także czas hucznych imprez, które nad ranem mogą przerodzić się w wielkie zaskoczenie, szczególnie, gdy na profilu społecznościowym zobaczymy gamę swoich odważnych, po imprezowych zdjęć.

Czy świetnie się wczoraj bawiłeś, ale tego nie pamiętasz? Znajomi śmieją się na Twój widok, ale nie masz pojęcia, dlaczego? Stop. Sprawdź telefon i media społecznościowe, na pewno znajdziesz kilka smaczków, które przypomną Ci o gorączce poprzedniej nocy.

Zdarza się, ze za duża ilość wypitego alkoholu wpływa na zabawę tak mocno, że na drugi dzień nie pamiętamy o tym, jak zachowywaliśmy się wieczorem. Wszystkie żenujące zdjęcia i cztery zmiany statusu opublikowaliśmy sami lub pomogli nam w tym nasi koledzy. Zabawa na stole, taniec na przystanku, zaczepianie obcych ludzi, to tylko część sytuacji, które znalazły się na Twoim profilu?

Badania pokazują, że w porównaniu ze starszymi badanymi, zarówno młodsi, jak i starsi Millenialsi prezentują więcej ryzykownych zachowań po alkoholu, przebiegających z użyciem nowych technologii – częściej zdarzyło im się wykonywać telefony czy słać SMS-y do osób, z którymi nie kontaktowaliby się na trzeźwo oraz zamieszczać wpisy czy komentarze na portalach społecznościowych*. Oprócz tego, że będziesz wstydzić się przed przyjaciółmi i bliskimi, a telefon wściekłej mamy obudzi Cię z samego rana, spędzanie zabawy z telefonem ma jeszcze jeden minus – zamiast świetnie bawić się ze znajomymi skupiasz się na nagrywaniu filmów, tracąc jedyne w swoim rodzaju chwile.

Nie musisz jednak skupiać się na negatywnych skutkach zabawy. Trzymanie pionu i rozsądne picie alkoholu wystarczą, aby zachować świetne wspomnienia z imprezy i kontrolować sytuację, nie tylko w realu, ale też w sieci. W końcu ważne jest to, aby ludzie zapamiętali Cię takiego, jakim jesteś naprawdę!

* Zwyczaje związane z konsumpcją alkoholu w grupie Millenialsów (Y), s. 6.