Trzymaj pion

 

Trzymaj Pion to kampania społeczna prowadzona przez Grupę Żywiec. Jej głównym przesłaniem jest wspieranie rodziców w zapobieganiu przedwczesnej inicjacji alkoholowej nastolatków oraz w kształtowaniu odpowiedzialnych postaw ich dzieci wobec alkoholu w dorosłym życiu. W kampanię Trzymaj Pion zaangażowało się szerokie grono pedagogów, ekspertów, specjalistów i blogerów, a jednym z efektów ich prac jest uznany przewodnik dla rodziców „Jak rozmawiać z dziećmi o alkoholu?”

Internet, znajomi oraz szybko zmieniająca się rzeczywistość powodują, że nastolatkowie są coraz bardziej niezależni i polegają na zdaniu swoich rówieśników. Jednak okazuje się, że to wciąż rodzice pozostają dla nich autorytetem. Na konsumpcję alkoholu wśród młodych ludzi wpływają przede wszystkim relacje panujące w rodzinie oraz stosunek rodziców wobec alkoholu. Potwierdzają to również sami nastolatkowie, którzy mówią, że to właśnie ich rodzice są osobami, które mają największy wpływ na to, czy piją oni alkohol (34%).

Drodzy Rodzice, na trzymajpion.pl znajdziecie video, linki do podcastów oraz inne materiały edukacyjne i eksperckie. Pomogą Wam rozmawiać oraz budować relację z dzieckiem, zarówno w kwestiach dotyczących alkoholu, jak i tych, które odnoszą się do innych aspektów życia nastolatka.